Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Opozita në një tavolinë me Gjiknurin, thumbon Topalli: Ja kështu, u kthyen në krahët e…

Jozefina Topalli edhe pse është tërhequr prej kohësh nga aktiviteti i përditshëm politik dhe mediatik, nuk nguron që hera herës të komentojë zhvillimet që lidhen mes kampeve kundërshtare, ndërsa është qartazi kundër lidershipit të Lulzim Bashës në krye të PD-së.

Marrëveshja e bërë publike sot midis opozitës dhe mazhorancës për të formuar “Këshillin Politik” dhe ku do të vendoset për reformën zgjedhore është komentuar edhe nga nga ish-kryeparlamentarja, e cila e lidh këtë zhvillim me pushimin e çështjes së lobimit rus ndaj kreut të PD-së.

“Ja kështu. Pasi pushtoi “çështjen gjykata”, rikthehen përsëri në krahët e njëri-tjetrit”, shkruan Topalli teksa publikon edhe foto nga takimi, mes përfaqësuesve politikë.

Shfaqja e sotme e opozitës në krah të Gjiknurit, të cilin e kanë akuzuar për shitblerje votash, është pritur me reagime të shumta, që duke se e vënë dhe njëherë tjetër opozitën në një situatë aspak komode, pavarësisht justifikimit të tyre se Reforma në Drejtësi duhet të miratohet sa më shpejt.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *