Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“OFL po tregon se bosët e krimit janë të varfër”, PD publikon videon: Edi Rama ka dështuar

Partia Demokratike ka reaguar përmes sekratarit të përgjithshëm Gazment Bardhit në lidhje me detajet që janë zbuluar nga hetimet e SPAK për sekuestrimet e pasurive të personave që kanë probleme me drejtësinë, ku nga 101 pasuri të 61 personave të njohur me precedent penal, organi I lartë i drejtësisë provoi se 18 nga 30 pasuritë e paluajtshme janë sekuestruar në mënyrë të paligjshme nga OFL.

Bardhi shkruan se krimi  organizuar nuk luftohet me fushatë publicitare, por me vullnet politik duke shtuar se SPAK nxjerr zbuluar propagandën e Edi Ramës me luftën ndaj tij.

“Askush nuk priste që Edi Rama papritur të luftonte partnerin e tij kryesor në marrjen dhe mbajtjen e pushtetit, dhe aq më pak këtë ta bënte para zgjedhjeve që janë në prag”, shkruan ndër të tjera Bardhi.

Reagimi i plotë:

Krimi i organizuar nuk luftohet me fushatë publicitare, por me vullnet politik!

SPAK nxjerr zbuluar propagandën e Edi Ramës me luftën ndaj krimit të organizuar, duke konfirmuar mosbesimin e 87% të qytetarëve shqiptarëse se me Edi Ramën në Qeveri nuk mund të ketë luftë reale ndaj krimit të organizuar.

Askush nuk priste që Edi Rama papritur të luftonte partnerin e tij kryesor në marrjen dhe mbajtjen e pushtetit, dhe aq më pak këtë ta bënte para zgjedhjeve që janë në prag.

Deklarata e SPAK, provoi në mënyrë të pakundërshtueshme se nën qeverisjen e Edi Ramës:
– OFL nuk është njësi speciale kundër krimit të organizuar, por njësi speciale e Policisë Rrugore!
– OFL po na tregon se bosët e krimit të organizuar janë “të varfër” dhe paratë e VETME që kanë siguruar nga trafiqet i kanë investuar në blerjen e një automjeti!

Edi Rama ka dështuar! 👇👇👇

 
(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *