Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Kátastrofë absolute káotike”, Obama gòdet Trump për pándeminë: Nuk ia ka idenë që ka përgjegjësi

Pándemia globale e shkaktuar nga Còvid-19 ka sjellë debate të shumta në lidhje me masat e marra nga qeveritë e vendeve të ndryshme. Debatet e shumta kanë përfshirë edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku Presidenti Trump është kritukuar shumë sa i përket masave të marra nga qeveria e tij. Kësaj here ka qenë.

Ish-presidenti amerikan Barack Obama ku ka thënë se

“Më shumë se çdo gjë, pándemia grisi krejtësisht perden e idesë se në krye janë kaq shumë njerëz që e dinë mirë se ç’bëjnë. Shumë prej tyre, as që ia kanë idenë që kanë përgjegjësi. Që bota të shkojë më mirë, kjo varet nga ju”.

Në fjalimin e pak ditëve më parë, ish-presidenti Obama tha se mënyra e menaxhimit të pándemisë nga administrata Trump ishte “kátastrofë absolute káotike”.

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *