Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“O zot djali i shokut Ali më shan nga Londra” Ben Manaj i përgjigjet Ndrenikës: Babai im nuk ka vdekur, është gjallë edhe pas mallkimit tënd

Ditën e djeshme aktori i njohur Robert Ndrenika ishte zëri dhe imazhi i spotit të Partisë Socialiste përmes të cilit kryeministri Rama kërkoi mandatin e tretë në nisjen zyrtare të fushatës për zgjedhjet e 25 Prillit. Përfshirja e Ndrenikës në fushatë nga kampi i majt solli një lumë komentesh negative në rrjet ndaj aktorit.

Madje ishte dhe vetë Ndrenika, ai i cili reagoi për sharjet dhe fyerjet në drejtim të tij, ku specifikoi fyerjet e ardhura nga Londra nga djali i Ali Manajt (Sekretar partie në Gjirokastër).

Ndërkohë vetë Ben Manaj ka reaguar me një shkrim të gjatë në rrjete sociale, duke iu përgjigjur “pikë më pikë”. Ai thotë se eshtrat e përmendura nga Ndrenika për babain e tij nuk i merr si mallkim, por si një ogur pozitiv, teksa thotë se babain e ka gjallë në Londër.

Krahasimin që Ndrenika ia bëri me Phenianin ai ia “kthen” duke i thënë se partia e re që ka zgjedhur (nënkupton PS) është si në Phenian, pasi bën zgjedhje pa kundërshtarë. Në fund nuk nguron ta thumbojë aktorin e madh duke i thënë se ka qenë më herët deputet i PD-së ndërsa sot pranon të jetë në të njejtën parti me ish-kryetarin e Kuvendit në kohën e Komunizmit.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.