Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Nuk po ja vë zjarrin molotovi Rebublikës”, drejtoresha e Open Data nxjerr vendimin e qeverisë për Arta Markun

Aranita Brahaj drejtoresha e Open Data nëpërmjet një statusi në facebook ka shkruar se Këshilli i Ministrave i ka vendosur Prokurorisë prioritetete pa pazë ligjore duike qenë se Prokuroria është një Institucion i pavarur.

Brahaj shkruan se zjarrin Republikës Parlamentare po ja vendos Partia-shtet me këto veprime dhe jo bombat molotov.

Srtatusi i plote i Aranita Brahaj

Keshilli i Ministrave i ve Prokurorise Prioritete me akt nenligjor. Se ku e gjen bazen ligjore. Kam frike se zjarrin republikes parlamentare nuk po ja ve molotovi i protestes (nga ai zjarr na mbron policia gazuese), por po ja ve Partia Shtet. Monizem quhej ai sistemi i para vitit 90.
PS. me thone qe baze ligjore paska me ndryshimet e paketes se reformes ne drejtesi. edhe me keq.

(j.b/faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *