Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Nuk numërohen/ “Ja sa autobusë me militantë përdori Rama në Mitingun e Gjirokastrës” (VIDEO)

Një varg i pafundëm autobusësh shfaqen në një video që sjell “qytetari dixhital” nga Gjirokastra.

Sipas denoncimit të publikuar nga ish-kryeministri Berisha ata janë përdorur nga kryeministri Rama për të mbushur Mitingun e Gjirokastrës.

Duhet thënë se lëvizja e militantëve nga njëri qytet në tjetrin është e zakonshme në realitetin shqiptar të ndodhë pavarësisht kostove mjaft të larta që kushton transporti i tyre.

Nëse i numëron deri në fund gjithsej në video shfaqen 16 autobusë dhe nuk dihet nëse kjo është autokolona e vetme që ka mbërritur në qytetin e gurtë.

 Në një llogaritje të thjeshtë i bie që vetëm me autobusë kryeministrin ta shoqërojnë me vete rreth 800 persona. E jo më kot edhe sheshet nga ekrani duken plot.

(E.K/SHUPLAKA)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *