PolitikëTe FunditTe Gjitha

“Nuk ndalet zjarri me lopata” qytetarët i përvishen Ramës

Temperaturat e larta kanë bërë që shumë qytete të vendit të përfshihen nga flakët e zjarrit, duke rrezikuar dhe banesat e qytetarëve.

Teksa kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një album me foto nga aksioni i Forcave të Armatosura.  “Që mbrëmë vijon pa pushim aksioni i Forcave të Armatosura për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati të Lezhës dhe Gajtan të Shkodrës”, shkruan kryeminstri.

Ndërkohë qytetarët nuk kanë nguruar që t’i shkruajnë Ramës se “nuk ndalet zjarri me lopata.”

(S.SH/Shuplaka)

 

 

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *