AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Nuk ndalen tërmetet!/ Lëkundje të forta sizmike godasin trevat shqiptare, ja epiqendra

Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës.

Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Ndërkohë tërmeti në Shqipëri ishte 4.1 ballë të shkallës Rihterit dhe ka goditur veriun e vendit, me epiqendër Fushë-Arrëzin.

Image

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *