Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashJetë dhe stilShowBizTe FunditTe Gjitha

Nuk kishte shkelur në Britani prej kohësh, Princi Harry mbërin në Heathrow për funeralin e Princit Philip

Princi Harry është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë që nga largimi në vitin 2020, pas vdekjes së gjyshit të tij Princit Philip.

Duka i Edinburgut, 99 vjeç, vdiq ‘paqësisht’ në Kështjellën Windsor të Premten në mëngjes. Varrimi i tij do të bëhet këtë të Shtunë, me 30 anëtarë të Familjes Mbretërore të pranishëm. Sot Harry zbarkoi në Heathrow pasi kapi një fluturim të British Airways nga Los Angeles.

Sidoqoftë, Princi Harry nuk ishte i shoqëruar nga gruaja e tij shtatzënë Meghan Markle ose djali i tyre Archie Harrison dhe u pa që mbante një maskë të zezë në fytyrë ndërsa u takua nga sigurimi. Dukës së Sussex do t’i kërkohet karantinë për 10 ditë pas mbërritjes së tij, por mund të lirohet pas pesë nëse ai rezulton negativ për Covid. Mendohet se ai do të qëndrojë në Nottingham Cottage, në pasurinë e Pallatit Kensington, ku ai më parë jetonte me Meghan para se të martoheshin.

Meghan thuhet se donte të bashkohej me Harry për funeralin, por u këshillua kundër tij nga mjekët për shkak të shtatzënisë së saj. Çifti pritet të mirëpresë një vajzë këtë verë, edhe pse nuk e kanë konfirmuar muajin e saktë.

Harry nuk është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar që kur ai dhe Meghan zyrtarisht u tërhoqën nga rolet e tyre brenda Familjes Mbretërore në vitin 2020.
Çifti tani jeton në Kaliforni.

Ata më pas u ulën për një intervistë shpërthyese me Oprah Winfrey në fillim të këtij viti, në të cilën ata folën për një përçarje midis tyre dhe disa anëtarëve të familjes, përfshirë babanë e Harry-t, Princin Charles.

Harry deklaroi se ky baba kishte ndaluar të kthente thirrjet e tij pasi u largua nga Britania e Madhe, duke vënë në dukje se shumë ‘lëndime’ kishin ndodhur gjatë procesit. Duka gjithashtu përshkroi marrëdhënien e tij me vëllain e tij Princ William si ‘hapësirë’ për momentin.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.