Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Nuk kemi kohë për të humbur”/ Joe Biden nis me urgjencë punën, ja cila është kriza që nuk e la asnjë minutë pushim

Ka përfunduar ceremonia e inaugurimit të presidentit të SHBA-së Joe Biden dhe zëvendëspresidentes Kamala Harris.

Tashmë pason një paradë inaguruese, edhe pse do të jetë kryesisht virtuale. Biden dhe Harris do të kenë një shoqërim presidencial për në Shtëpinë e Bardhë nga Banda e Ushtrisë Amerikane, një Gardë Nderi e Shërbimit të Përbashkët dhe Komandanti i Përgjithshëm i Gardës dhe Fife Drum Corps.

Ndërkohë, presidenti Biden ka bërë tashmë postimin e parë në llogarinë zyrtare në Twitter.

Nga llogaria @POTUS, ai shkroi: “Nuk kemi kohë për të humbur kur bëhet fjalë për të trajtuar krizat me të cilat përballemi”.

“Kjo është arsyeja pse sot, unë jam duke shkuar në Zyrën Ovale për t’iu futur punës për të sjellë veprime të guximshme dhe lehtësim të menjëhershëm për familjet amerikane,” vijoi Biden.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *