Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Nuk kam lidhje me emigrantët, ne jemi Hostel”/ Strehoi sirianët e kapur në gomenen në Vlorë, gjykata jep masën e sigurisë për Fatos Dushën.

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Fatos Dush, i arrestuar për strehimin e shtetasve sirianë të kapur në gomonen që do t’i transportonte për në brigjet italiane.

Fatos Dusha u arrestua në Tiranë si personi që kishte strehuar fillimisht sirianët, ndërkohë që është ende i paqartë roli i tij në skemën e trafikimit të qënieve njerëzore.

“Nuk kam asnjë lidhje me trafikantët,  ne jemi një hostel. Vijnë shtetas të huaj për 6-7 € krevati dhe flenë.  Më akuzojnë si trafikant ndërkohë që kam tre muaj pa paguar ujë dhe drita.  Edhe 6 muaj më parë më erdhi kontroll Drejtoria e Policisë së Tiranës, sirianët ia dërgojnë locationin njëri tjetrit se është lirë. Skam asnjë dijeni për trafikun apo lidhjet,  unë ushqehem më këtë punë”, ka thënë Dusha përpara gjykatës.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *