Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Nuk ju punon Instagrami, Whatsapp-i dhe Facebook? Ja çfarë ka ndodhur

Facebook-u, dhe dy platformat e mediave sociale në pronësi të tij aktualisht janë jashtë funksionit.

Përdoruesit e këtyre rrjeteve sociale, si duket e kanë të pamundur që të marrin apo dërgojnë mesazhe. Instagrami është tërësisht jashtë funksionit. Probleme raportohen në Itali, Indi dhe në vendin tonë. Besohet se shkaktarë është bërë rënia e serverave të kompanive.

Sipas faqes së internetit DownDetector, më shumë se 38,000 njerëz kanë raportuar probleme me WhatsApp. Sa për Instagram dhe Facebook, mbi 30,000 dhe 1,600 raporte janë regjistruar deri më tani, përkatësisht.

Deri tani, kompania nuk ka bërë ndonjë koment zyrtar mbi ndërprerjen. Sipas të dhënave të treguara në DownDetector, 67 përqind e njerëzve nuk janë në gjendje të rifreskojnë lajmet e tyre në Instagram ndërsa 19% nuk ​​janë në gjendje të identifikohen në llogaritë e tyre. Pjesa tjetër prej 13% janë ankuar se Instagram.com nuk reagon.

Shumica e përdoruesve të WhatsApp nuk janë në gjendje të dërgojnë ose marrin mesazhe. Sa i përket përdoruesve të Facebook, ata janë ankuar për një ndërprerje totale në faqen e internetit, si dhe në aplikacionin celular.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.