Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

“Nuk e di ç’më ndjeu zemra!”, Irma Libohova parandjeu vdekjen e Nexhmije Pagarushës: E kam provuar disa herë…

Mbrëmjen e djeshme, puntata e emisionit “Soiree” me Jonida Shehun i është dedikuar bilbilit të muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Një ndër të ftuarat në studio për ta kujtuar dhe nderuar ishte këngëtarja e njohur Irma Libohova.

Një ditë para se Pagarusha të ndërronte jetë, Irma kishte realizuar një video teksa këndonte këngën “Baresha” sikur ta kishte parandjerë. E ftuar në “Soiree” këngëtarja ka treguar më shumë rreth këtij momenti.

“Nuk e di çfarë vale, çfarë fuqie, çfarë energjie më çoi. E kam provuar disa herë për qejf këngën. Ndonjëherë kur rri nëpër shtëpi them të këndoj si soprano. Dola tek shkallët e shtëpisë. Çfarë këmbëngulje, çfarë dëshire pata që o do ta bëja o s’ka. Edhe e bëra shpejt e shpejt për 5 minuta edhe e hodha. Nuk e di çmë ndjeu zemra. Të nesërmen sapo hapa telefonin në mëngjes, shoh një DJ të Kosovës që unë e ndjek në Instagram dhe i shkruaj menjëherë në privat se çfarë ka ndodhur dhe më tha që po është e vërtetë. Çfarë parandjenje dhe pse pikërisht hitin e saj. E kam dashur shumë si artiste”, ka treguar Irma Libohova.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *