Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Nuk do ta besoni çfarë inteligjence ka ky 9-vjeçar nga Shqipëria (Video)

Anxhelo Yzeiraj dhe motra e tij Debora ishin të ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, në një bisedë që tregoi se njohuritë e tyre i kalojnë ato të bashkëmoshatarëve dhe jo vetëm.

Debora 8 vjeçare dhe veçanërisht Anxhelo 9 vjeçar, vërtetoi përmes një testi të realizuar në studio se ka një memorie të fortë, sidomos në ngjarje e informacione që lidhen me historinë dhe gjeografinë.

Ai iu përgjigj saktë të gjitha pyetjeve që i drejtoi pedagogu Erald Kapri, duke thënë me përpikmëri datat e fillimit dhe mbarimit të Luftës së Parë dhe Luftës së Dytë Botërore, vitin e nisjes së ndërtimit të Shtëpisë së Bardhë, emrat e presidentëve të ShBA-së etj…

Anxhelo tregoi se pjesën më të madhe të njohurive i ka përftuar duke lexuar e studiuar me ndihmën e prindërve, sidomos të atit, i cili po ashtu ka qenë i apasionuar pas historisë dhe gjeografisë.

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *