AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Nuk del dot nga karantina, Pele merr lajmin shokues

Vëllai i vogël i Pele (dy vjet më i ri), Zoca, vdiq në një spital të Santosit, ku u shtrua në spital për shkak të kancerit të prostatës. Zoca e provoi veten në futboll, duke arritur deri në skuadrën e parë të Santos, ku luajti në vitet 1961 dhe 1962, duke regjistruar 15 ndeshje dhe 4 gola. Pastaj, e la futbollin dhe preferoi t’i përkushtohej biznesit familjar.

Pele, sipas gazetës “Folha de Sao Paulo”, nuk e di nëse do të jetë në gjendje të jetë i pranishëm në varrosjen e vëllait të tij, me të cilin ishte shumë i lidhur, për shkak të shëndetit të tij të përkeqësuar dhe futjes në karantinë prej “Coronavirus”

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *