Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Nuk bëjmë asnjë centimetër pas”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës: Bojkotoni çdo mbledhje! PS këmbëngul me draft hileqar

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik ka folur në përfundim të mbledhjes duke i bërë thirrje kolegëve që të bojkotojnë çdo takim tjetër derisa të shqyrtohet propozimi për listat 100% të hapura. Hajdari theksoi se nuk do të bëjnë asnjë centimetër pas ndërsa draftin e PS e cilëson hileqar.

Hajdari: Reforma Zgjedhore ka filluar sërish të bie dhe të futet në grackën që ka rënë gjithmonë. Partitë politike e përdorin për të fuqizuar partitë e tyre, jo qytetarin. Është e trishtë sepse kemi thënë se qytetari duhet të fuqizohet me këtë reformë zgjedhore. Qytetarët duhet të kenë të drejtën e tyre kushtetuese.

Është e trishtë që PS këmbëngul me një draft që është hileqar, ndaj duhet të vazhdojmë që ti bëjmë thirrje PS dhe çdokujt që është serioz për të hapur lista 100%. Ne nuk mund të negociojmë me sovranitetin e popullit. Nuk do të bëjmë asnjë centimetër pas. Kushdo që do jetë kryeministër nesër, do të jetë në gjendje që të ulë korrupsionin. I ftoj kolegët e opozitës parlementare që të refuzojmë çdo mbledhje e seancë plenare derisa të futet propozimi jonë për listat e hapura 100%. (A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *