Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Njihuni me këshillën më ídote se si të mbroheni nga koronavírusi, perla e radhës e lëshuar nga Presidenti

Rodrigo Duterte, Presidenti kontravers i Filipineve, i cili ka habitur jo rrallë herë me deklaratat e tij ka lëshuar perlën e radhës.

Pasi deklaroi para pak kohësh se do të vrási çdo përdorues dhe shitës dròge që do të kapej brenda territorit të vendit, Duterte bën deklaratën e çuditshme për mënyrën si të mbrohëmi nga koronavirusi.

Ai u ka thënë edhe një herë njerëzve që të dezinfektojnë maskat e fytyrës me benzene, duke këmbëngulur se ai “nuk po bënte shaka”.

Zyrtarët shëndetësorë gjithashtu thanë që maskat e rrobave duhet të lahen normalisht, dhe maska kirurgjike të zëvendësohen pas përdorimit.

Megjithatë i bindur në idetë e tij Duterte u shpreh se “ajo që kam thënë ishte e vërtetë … shkoni në një stacion benzine”.

Një deklaratë e tillë vjen ndonëse nuk ka asnjë provë që benzina mund të dezinfektojë maskat.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *