Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Një Tom Kukë në letërsinë shqiptare/ Autori që refuzon konkurset, flet në “Odën” e Fax News

Enkel Demi ka hyrë në letërsinë shqiptare duke u “fshehur” pas një emri të krijuar vetë, Tom Kukës dhe teksa botoi librin e tij të parë, krijoi shumë reagime dhe pikëpyetje se kush është ky personazh i panjohur që po bënte kaq shumë ‘zhurmë’ me romanin “Gurët e Vetmisë”.

Mbrëmjen e sotme ai do të jetë i ftuar në emisionin “ODA” që transmetohet në Fax News me gazetaren Edona Haklaj ku do të flasë për arsyet se përse fshihet pas pseudonimit të Tom Kukës, një rrëfim ndryshe për letërsinë, institucionet zyrtare dhe të rinjtë.

Është një rrëfim që nuk duhet humbur,  i autorit që refuzon konkurset, fitues i çmimit “Kombëtar të Letërsisë”, këtë të Premte, në orën 20:00 në Fax News.

 

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *