Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Një tërmet prej 3.7 ballësh goditi Tiranën

Një tërmet i fortë ka tronditur pak minuta më parë Tiranën ndërsa lëkundjet janë ndjerë nga qytetarët duke shkaktuar panik.

Ky tërmet vjen në një kohë kur kushtet atmosferike janë të paqëndrueshme pasi reshjet e shiut kanë pushtuar një pjesë të mirë të territorit.

Sipas emsc-csem goditja ka qenë 3.7 ballë të shkallës Rihter 22 km nga Tiranë dhe vetëm 7 km nga qyteti i Vorës në orën 21:33 minuta.

Vlen të theksohet se ashtu sikurse janë shprehur sizmiologët, në disa raste lëkundjet tektonike të këtij lloij janë të natyrshme pas një tërmeti me magnitudë të lartë sikurse ishte ai i mëngjesit të datës 26 Nëntor, ndërsa nuk paraqesin rrezikshmëri të lartë për qytetarët.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.