Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Një plumb i mori jetën në vend, kush është gjahtari nga Shkodra që vdiq në Itali (EMRI)

Pasi kishte dalë për gjueti, një plumb e goditi aksidentalisht në kokë, duke i marë jetën shqiptarit.

Nga raportimet, ngjarja e rëndë ndodhi në Spoleto të Italisë, ku shqiptari 40 vjeçar, i identifikuar nga mediat vendase si Artur Jera me origjinë nga Shkodra e Shqipërisë, i cili jetonte prej vitesh në atë zonë, u dërgua me urgjencë në spital por ka ndërruar jetë si pasojë e plagës.

Ngjarja ndodhi pak pas orës 4 pasditen e djeshme, kur burri kishte shkuar vetëm për gjueti.

Me një të shtënë të vetme, ai mbeti i plagosur në kokë. Të parët që ndërhynë, ishin gjuetarë të tjerë në zonë, të cilët menjëherë i dhanë alarmin policisë dhe urgjencës. Aksidenti ndodhi në një zonë veçanërisht të paarritshme dhe të vështirë për t’u arritur.

Ekipet e shpëtimit arritën tek gjahtari i dëmtuar, i cili u transferua me një barelë në ambulancën ku ai u mor menjëherë nga mjekët. Sidoqoftë, përpjekjet për ta çuar në spital u vështirësuan për shkak se automjeti i urgjencës ngeci në baltë edhe për shkak të borës së rënë ditët e fundit.

Mjekët bënë gjithçka për të shmangur vdekjen e 40-vjeçarit, duke u përpjekur të ndërhynin në dëmtimin e rëndë të kokës, por më kot.

Sidoqoftë, situata u përkeqësua shpejt dhe zemra e 40 vjeçarit pushoi së rrahuri. Në vend të aksidentit, karabinierët, kryen të gjitha gjetjet e nevojshme për të rindërtuar me saktësi dinamikën që çoi në goditjen fatale.

Për momentin, përjashtohet çdo hipotezë tjetër përveç asaj të shtënë të marrë aksidentalisht nga pushka e viktimës së aksidentit të tmerrshëm.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *