Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Një për një me emra/ Rama nxjerr listën e personave me biznese që u ankuan tek Basha: Ja sa u paguan!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me përmbledhje nga takimet e kreut të PD Lulzim Basha me biznesmenët, ditët e fundit, të cilët u ankuan se nuk kishin marrë “pagë lufte”.

Në një video të publikuar ne Facebook, Rama ka nxjerrë me emrat e të punësuarve të këtyre bizneseve që kanë përfituar mga paketat ekonomike të qeverisëm ndërkohë që ata në të kundërt pretendonin se nuk kishin marrë asnjë mbështetje nga qeveria.

“Faktet nuk janë opinione. Shpifjet nuk janë alternativë qeverisëse, Politika nuk është lojë me njerëzit”, shkruhet në video.

Ndërkohë në video thuhet se rreth 250 mijë shqiptarë kanë përfituar nga “pagat e luftës”, ku pjesa më e madhe e tyre kanë përfituar ndihmën prej 40 mijë lekësh të reja.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close