AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Nisma për shkarkimin e Metës, shefja e ONM-së: Nuk dua të shprehem pasi është…

Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera nga Podgorica ka thënë se ka ardhur koha që për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të hapen negociatat.

Calavera tha se KE do shkojë me një qëllim të qartë para Këshillit të BE.

Gjithashtu, shefja e ONM, ka refuzuar të përgjigjet për nismën e PS për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta.

“Ka ardhur koha të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Është shumë e rëndësishme për Shqipërinë që të vijojë të plotësojë kushtet që i janë vënë. Shqipëria duhet të krijojë besueshmëri tek vendet anëtare të BE-së. Situata në Shqipëri duhet të kapërcehet pasi nuk i shërben aspak vendit dhe qytetarëve. Nuk dua të shprehem pasi janë shumë procese në zhvillim”, ka deklaruar Calavera./Oranews/

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *