AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Nis ndeshja Bullgari-Kosovë, “Dardanët” për herë të parë kërkojnë fitore. Ja formacionet

Pas dy barazime të arritura, Kosova luan mbrëmjen e sotme ndeshjen e saj të tretë në grupin A të kualifikueseve për EURO 2020.

Në transfertë ndaj Bullgarisë, “Dardanët”, shkojnë për të kërkuar fitoren e tyre të parë në grup.

Në ndeshjen e cila zhvillohet në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes, Kosova shkon me mungesa të rëndësishme si Shala, Kryeziu, Berisha, dhe pas takimit të fundit ndaj Malit të Zi, u dëmtua për 9 muaj edhe Arbër Zeneli.

Kujtojmë se, Kosova ka luajtur ndaj Bullgarisë ndeshjen e parë në grup, me të cilën përfundoi në barazim 1-1.

FORMACIONET

Bullgaria: Mihajlov, Popov, Bozhikov, Goranov, Nedialkov, Ivanov, Kostandinov, Nedelev, Despodov, Popov, Isa. Trajner: Krasimir Balakov.

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Halimi, Voca, Zhegrova, Celina, Rashica, Muriqi. Trajner: Bernard Shaland.

Capture

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *