Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Nis fushata në Kosovë, zgjedhjet lokale mbahen në 22 tetor

Ditën e sotme do të nisë zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që do të mbahen në Kosovë.

E para nga partitë që ka nisur fushatën ka qenë  Partia Demokratike e Kosovë dhe Aleanca Kosova e Re, që fushatën e nisi saktësisht në orën 00:00, ashtu siç e përcakton edhe KQZ-ja.

Ndërkohë, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje fushatën do ta hapin sot rreth orës 17:00, njëra në Prishtinë e tjera në Prizren. Zgjedhjet vendore në Kosovë u mbajtën në 11 qershor.  (J.V/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *