Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëRajoniTe FunditTe Gjitha

Nikos Kotzias: Macron do të jetë përgjegjës për zhvillimet e pakëndshme në Rajon

Ish-ministri i punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias ka reaguar për vendimin e Bashkimit Europian duke mos pranuar hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ai shprehet se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave.

“Pas vetos së Macron, një është përfundimi i marrëveshjes së qeverisë Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim. Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon”, shkruan Kotzias në Twitter.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *