PolitikëTe FunditTe Gjitha

Ngjela: Të korruptuarit do ndëshkohen, 300 dosje në hetim intensiv

Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet i bindur se të gjithë të korruptuarit do të ndëshkohen, ndryshe nga ç’ndodhi në kohën e komunizmit.

Ish-ministri i drejtësisë shkruan se ka nisur një hetim intensiv për 300 subjekte të korrupsionit të lartë

Shkrimi i Ngjelës:

Historia nuk mund të përsëritet dy herë kundër moralitetit në Shqipëri

Shqiptaret nuk i ndëshkuan dot krimet e komunizmit; sepse gjithçka ishte një stafete: nga Ramizi Alia te Sali Berisha.

Korrupsionin do ta ndëshkojnë plotësisht. Të gjithë të korruptuarit do të ndëshkohen. Budallenjtë e gjykatave kot shpresojnë.

Hetimet kanë filluar intesivisht për 300 subjekte të korrupsionit të lartë. Do të ndëshkohen që të gjithë.

Vendosja e moralitetit në drejtimin e shtetit, dhe drejtësia nëpërmjet një gjykatë krejtësisht të pakorruptuar, do të jetë çlirimi real i shqiptarëve.

Shqiptarët ranë nga dhuna e diktaturës hoxhiste, të dhuna e një shteti tërësisht të korruptuar. Por këndej e mbrapa demokratiksht iu duhet të sjellin në drejtim njerëzit e ditur dhe jo batakçinjtë injorantë si deri tani…

Shqiptarët më në fund hynë në historinë e tyre të vërtetë. Kjo duhet të na gëzojë të gjithëve në këtë Vit të Ri…(D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *