Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ngjarje e rèndë/ Pèrplasen ‘kokë më kokë’ dy avionë, másakër në qiell, mes víktimave dhe një politikan

Një ngjarje e rèndë ka ndodhur në Alaska ku dy avionë janë pèrplasur në ajër e si pasojë kanë humbur jetën në 7 persona. Mediat e huaja kanë raportuar se ngjarja ka ndodhur afër Aeroportit të Soldotnas, qytezë në Gadishullin Kenai.

Mësohet se një nga víktimat është edhe ligj-vënësi amerikan, Gary Knoop, njëkohësisht anëtar Republikan i Dhomës të përfaqësuesve të Shtetit, raoportojnë mediat e huaja. Knoop ka qenë duke pilotuar njërin avion, ku ndodhej i vetëm, ndërsa 6 persona të tjerë ishin në bordin e avionit tjetër.

Gjashtë nga pasagjerët ndërruan jetë në vendngjarje, kurse njëri ndërroi jetë rrugës për në spitalin qendror të Gadishullit.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *