Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Nuk marr dot frymë”, del dëshmia trónditëse për vrá.sjen e një tjetër afro amerikani nga pó.licia: Boll e gó.ditët! (VIDEO)

Pas George Floyd, një tjetër afro amerikan, i identifikuar si Manuel Ellis ka marrë vëmendjen pasi kanë dalë dëshmi nga momenti kur një pó.lic po i merrte jetën. Një dëshmitare ka rrëfyer momentin kur Ellis po bënte një bisedë miqësore me dy oficerë pó.licie të bardhë kur njëri prej tyre e rrë.zoi në tokë pasi e pér.plasi me derën e makinës.

Sipas dëshmitares Sara McDowell, ngjarja tró.nditëse ndodhi më 3 mars në Tacoma, Washington. Ajo ndodhej pas makinës së pó.licisë dhe filmoi skenën duke bér.titur: “Boll e go.ditët, o Zot, ndaloni”! Manuel ndërroi jetë pasi bërt.iti vazhdimisht “Nuk marr dot frymë” dhe më pas humbi vetëdijen.

Vdé.kja e tij është një tjetër arsye për të shtuar pró.testat brú.tale në vend. Ka patur shumë pér.leshje për George Floyd, i cili u v.rá nga një pó.lic i bardhë në Mineapolis.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *