Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Asgjesohen parcela me kanabis në kufi me Tropojën, policia kosovare aksion

Policia zbulon dhe asgjëson 150 bimë kanabis në zonën e Koshares. Pas hulumtimeve të policisë kufitare “Perëndimi”, në lartësinë mbidetare rreth 900 m, pasditen e djeshme Lokacionin Padesh – Koshare është identifikuar parcela e drogës e llojit Canabis – sativa me rreth 150 bimë të lartësisë deri në 4 m.

Nexhmendin Krasniqi, drejtor i Policisë kufitare tha se kjo është parcela e katërt e zbuluar vetëm gjatë dy javëve të fundit.

Krasniqi i cili është shprehur këmbëngulës në luftimin e kësaj dukurie, ka falënderuar njësitet policore nga drejtoria dhe ata nga Stacioni policor në Ponoshec, të cilat në kushte dhe teren jashtëzakonisht të vështirë kanë arritur zbulimin e këtij lokacioni.

Po ashtu në vendin e ngjarjes janë djegur edhe mjete tjera ndihmëse të cilat janë përdorur gjatë kultivimit të këtyre bimëve narkotike. Fshati Padesh është në Kufi me fshatrat e Tropojës.

Burime nga Policia e Kosovën bëjnë me dije se të dyshuarit për kultivim të bimeve narkotike janë shtetas Shqiptare.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *