Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Një zjárr masiv shpërthen në spitalin Covid, humbasin jetën 8 pacientë me koronavirus

Një zjárr ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në një spital në Indinë perëndimore, ku si pasojë e flákëve kanë humbur jetën 8 pacientë me koronavirus.

Zjárrëfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e zjárrit në mënyrë të menjëhershme gjysëm ore pas fillimit të flákëve, e megjithatë 8 pacientë me koronavirus të shtruar në këtë spital, nuk kanë mundur të mbijetojnë.

Tridhjetë e pesë pacientë të tjerë u transferuan në spitale të tjera për të vazhduar trajtimin mjekësor.
Zjárret janë të zakonshëm në ndërtesat në Indi për shkak të standardeve të dobëta të sigurisë pa detektorë tymi dhe pa sisteme alarmi zjárri.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *