Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ 8 gòditje nga afër, momenti kur pòlicia vrèt qytetarin brenda makinës

Të paktën 8 gòditje me ármë nga afër. Në këtë mënyrë pòlicia e Phoenix në Arizona, ka vrárë një qytetar brenda makinës së tij. Është një video e xhiruar nga një kalimtar që tregon skenën, ndësa dinamika e fakteve nuk është ende e qartë. Për momentin përballen dy variante të ndryshme. Sipas Pòlicisë, të shtunën e 4 Korrikut në orën 13:00 qendra mori një kërkesë për ndíhmë nga një qytetar të Maryvale. “Ejani, këtu është një tip që kërkon të më vrásë”.

Patrulla mbërrin në vend dhe identifikon të dyshuarin në një makinë të parkuar përpara pallatit. Agjentët i afrohen dhe i kërkojnë dokumentat. Si përgjigje personi brenda mjetit ngre xhamin dhe vendos dorën tek pistòleta. Pòlicët janë vetëm pak centimetra larg. Qëllòjnë me shpejtësi. Dëgjohen ulèrima, të shára dhe fjalë nga kalimtarë në rrugë. Më pas vjen ambùlanca por nuk ka më asgjë për të bërë.

Deri në këtë pikë pòlicia nuk jep ende as gjeneralitetet e të vrárit. Ndërkohë në rrjet qarkullon një variant tjetër. Mbi të gjitha është dëshmitari që ka xhiruar klipin. Emri i tij është Steven Marry dhe thotë që është mik i viktímës që quhej James Garcia. “Bënë gjithçka për ta vrárë. Garcia nuk kishte ardhur për asnjë qèllim, thjesht e kishte zënë gjumi në makinën e tij”, tha ai.

Rasti ka shkaktuar shumë pòlemika dhe pròtesta. Këshilltari i komunës Carlos Garcia, (nuk ka asnjë lidhje me viktímën, ndonëse me të njëjtin mbiemër) i ka vënë në dyshím deklaratat e pòlicisë dhe kërkon publikimin e imazheve të regjistruara nga kamerat e trùpit të pòlicëve

“Kushëriri i mikut tim u vrá sot ndërsa flinte në rrugën e tij OWN nga Phoenix PD. Ai ishte i paármátosur dhe u qèllua në distancë të afërt. Ju lutemi ndani, që të mund t’i sigùrojmë drèjtësi. justiceforjames”, shkruan qytetari në rrjetet sociale

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *