Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shkrùmbohen 800 rrënjë ullinj, zjárrfikësit “lùftojnë” me flákët në Krujë

Një zjárr i madh ka përfshirë ullishte dhe shkurre në Krujë, afër várrezave në lagjen “Suta”. Zjarri është përhapur edhe afër banesave që ndodhen aty pranë , të cilat deri më tani kanë shpëtuar pa u përfshirë nga flakët, ndërkohë që zjárrfikësit vijojnë  “lùftën” me flákët dhe për lokalizimin e vatrës.

Gazetari i Fax News, Preng Gjikola raporton se rreth  800 rrënjë ullinj të shkrùmbuar si dhe rreth 1 ha sipërfaqe bimësi të  ulët e të lartë.

Kujtojmë se pak ditë më parë teksa vendi ishte nën flakë pasi nga veriu në jug pyjet ishin pushtuar nga zjarret, ishin reshjet e shiut që bënë të mundur shuarjen e vatrave, ndërsa me përmirësimin e kushteve atmosferike, fenomeni është rikthyer sërish. A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *