Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Incídent i pazakontë në konferencën e Thaçit, árrestohet një person që sùlmon presidentin (VIDEO)

Një person ka rënë në prángat e pòlicisë pasi shkaktoi një incident të pazakontë gjatë fjalës së Presidentit Hashim Thaçi që po fliste në oborrin e Kuvendit të Kosovës në një konferencë për mediat. Teksa po komentonte fjalimin për formimin e qeverisë, qytetari u dëgjua duke bërtitur me fjalët “Hájn”, e “pronto”.

Thuhet se personi në fjalë u ndalua nga Policia e Kosovës. Në fjalën e tij, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi foli për formimin e qeverisë së re me kryeministër Avdullah Hotin dhe deklaroi se është një ditë e rëndësishme pasi sipas tij u vu një gur tjetër në themelet e demokracisë.

“Tani nuk kemi kohë asnjë dite, duhet te fillojmë të punojmë më sfidat që kemi. E dëgjova me vëmendje Avdullah Hotin në Kuvend, e mirëpres angazhimin e tij për lùftimin e pándemisë Còvid-19, për dialogun Kosovë-Serbi, për raportin me ShBA-në”, u shpreh Thaçi.(A.M/Faxweb.al)

Truprojet e Thaçit arrestojnë një qytetar

Truprojet e Presidentit Thaçi arrestojnë një qytetar vetëm se ai brohoriste "hajn-hajn" derisa po mbante konferencë për media

Publiée par IndeksOnline sur Mercredi 3 juin 2020

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *