Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Hetimi “Karaburuni” zbulon rrjetin e drogës në 10 shtete që drejtohej edhe nga shqiptarë, kush janë 237 të dyshuarit e përfshirë (EMRAT)

Prokuroria Italiane ka përfunduar një rrjet të madh trafiku droge të koduar me emrin “Karaburuni”, ku rezultojnë të dyshuar 237 persona nga shtete të ndryshme, mes të cilëve përfshihen qindra shqiptarë.

Rrjeti i kokainës, heroinës dhe marijuanës importohej në Itali nga Shqipëria, Turqia, Hollanda, Spanja, Belgjika, Kosova, Maqedonia, Kroacia, Franca dhe Gjermania.  Nga hetimet e prokorisë, rezulton se 7 shqiptarë ishin pjesë e drejtuesve të grupit në territore të ndryshme.

Francesco Abbruzzese (Dentuzzo) drejtonte në Cassano Ionio; Giovanni Guidi në Corigliano; Antonio Angelo Pelle në San Luca dhe Romë; Massimo Albanese në Massafra; Franco Pietro Caserta në Catania; nga vëllezërit Edmond dhe Alfred Beqiri dhe Ndue Sokoli në Sibaritide;

Jahi Abdul në San Luca dhe në territorin kombëtar; Prine Dobroshi në territorin kombëtar; Arben Velikp në Itali; Mareglen Halka dhe Kapllanaj Fatbardh në Massafra, Catania, Bari dhe Pordenone. Prine Dobroshi në territorin kombëtar; Arben Velikp në Itali; Mareglen Halka dhe Kaplianaj Fatbardh në Massafra, Catania, Bari dhe Pordenone. Prine Dobroshi në territorin kombëtar; Arben Velikp në Itali; Mareglen Halka dhe Kaplianaj Fathbard në Massafra, Catania, Bari dhe Pordenone.

Sipas hetimit, rezulton se krimet janë kryer mes viteve 2001-2008.  Emrat e shqiptarëve të dyshuar si të përfshirë në grupin e trafikimit të drogës janë: Ago Branoj, lindur në Shqipëri; Aliraj Adrian, lindur në Shqipëri; Baja Klodyan, i lindur në Shqipëri; Baja Olsi, i lindur në Shqipëri; Baja Fatjon, lindur në Shqipëri; Bashaj Jenla, lindur në Shqipëri, Begaj Engjell, lindur në Shqipëri, Begu Andi, lindur në Shqipëri,

Bejtullahu Fitim, lindur në Kosovë, Beqiraj Lorenc , lindur në Shqipëri, Beqiri Alfred, lindur në Shqipëri, Beqiraj Azad, lindur në Kosovë, Beqiri Edmond, lindur në Shqipëri, Biberaj Luan, lindur në Shqipëri, Capollari Flamur, i lindur në Shqipëri; Cucaj Uran, lindur në Shqipëri; Culli Ledian, lindur në Shqipëri;  Dinushi Elvis, lindur në Shqipëri; Dobroshi Princ, lindur në Kosovë; Domi Hyqmet, lindur në Shqipëri;

Dragoshi Elton, lindur në Shqipëri; Drazhi Kujtim, lindur në Shqipëri; Drazhi Neritan, lindur në Shqipëri; Elezaj Arben, lindur në Tiranë; Elezi Shkqetim, lindur në Shqipëri; Enveri Ali, lindur në Shqipëri; Flamuraj Julian, lindur në Shqipëri; Frroku Aleksander, lindur në Shqipëri; Gubetini Shpitar, i lindur në Kosovë;  Gunes Seyren, i lindur në Kosovë; Halka Marenglen, i lindur në Shqipëri; Haxhiraj Edison, i lindur në Shqipëri;

Haxhiraj Edmond, i lindur në Shqipëri; Haxhiraj Emiliano, i lindur në Shqipëri; Hajdini Bashkim, i lindur në Shqipëri; Haxhiajdini Mustafa, i lindur në Kosovë; Hasani Klajdi Ismail, i lindur në Shqipëri; Haziri Fitim, i lindur në Kosovë; Hyseni Arson, i lindur në Shqipëri; Hyseni Erjona, i lindur në Shqipëri; Dingler Izet, i lindur në Kosovë; Hyseni Jasin, i lindur në Shqipëri; Hyseni Ruzhdjie, i lindur në Shqipëri;

Hyseni Skender, lindur në Kosovë; Hoti Ibrahim, lindur në Shqipëri; Hoxha Artur, lindur në Shqipëri; Hoxha Nevrus, lindur në Shqipëri; Hoxha Saimir, lindur në Shqipëri; Hoxha Ylli, lindur në Shqipëri;
Igrishta Alfred, lindur në Kosovë; Igrishta Avni, lindur në Kosovë; Imeri Gzim, i lindur në Kosovë; Ismaili Adnan, i lindur në Kosovë; Isufi Albert, i lindur në Shqipëri; Jahelezi Dritan, i lindur në Shqipëri; Jesku Erlis, i lindur në Shqipëri; Kajdo Julian, i lindur në Shqipëri; Kapllanaj Fatbardh, i lindur në Shqipëri; Kazanxhi Valbona, lindur në Shqipëri; Kola Valmir, lindur në Shqipëri; Lala Oltion, lindur në Shqipëri;

Latifaj Kleanthi, lindur në Shqipëri; Leka Afrim, lindur në Kosovë; Leke Leandrit, i lindur në Kosovë; Likaj Daniel, i lindur në Shqipëri; Licaj Sandri, i lindur në Shqipëri; Likaj Spartak, i lindur në Shqipëri; Malevi Ludovic, lindur në Shqipëri; Maskaj Argon, lindur në Shqipëri; Maskaj Lefter, lindur në Shqipëri;

Matoshi Zamir, lindur në Shqipëri; Mangaj Elidon, lindur në Shqipëri; Mangaj Erjon, lindur në Shqipëri;
Mucaj Arjian, lindur në Shqipëri; Murataj Roland, lindur në Shqipëri; Musai Fatmir, lindur në Shqipëri;
Mustafa Afrim, lindur në Kosovë; Myftiu Denis, i lindur në Shqipëri; Nasufi Denis, i lindur në Shqipëri; Pelari Kristaq, lindur në Shqipëri; Premtaj Eduart, lindur në Shqipëri; Get Ardjan, lindur në Shqipëri;

Get Nikoll, lindur në Shqipëri; Get Ardiana, lindur në Shqipëri, banues në Corigliano; Preteni Nexhat, lindur në Kosovë; Prifti Arjan, lindur në Shqipëri; Prifti Dritan, i lindur në Shqipëri; Qata Mikelm i lindur në Shqipëri; Radoncic Sefcet, i lindur në Kosovë; Ramadani Iljaz, lindur në Kosovë; Tahirllari Lulezim, lindur në Shqipëri; Tahirllari Mondi, lindur në Shqipëri; Toshkollari Eduart, lindur në Shqipëri;

Tota Halil, lindur në Shqipëri; Veizo Muco Myftar, lindur në Shqipëri; Veliko Arben Ali, lindur në Shqipëri, Xhixha Artan, lindur në Shqipëri; Xhixha Roland, lindur në Shqipëri, Yzeiri Niko, lindur në Shqipëri, Zanaj Armando, lindur në Shqipëri,  Zanaj Pilo, lindur në Shqipëri, Zanaj Valentina, lindur në Shqipëri, Zeneli Zenelm i lindur në Kosovë, Zeneli Zahir, i lindur në Kosovë, Zjkaj Ermal, i lindur në Shqipëri.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *