Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Bòmbardohen kampet e ISIS, vdèsin 9 tèrroristë

Katër kampe të ISIS-is në Irak janë bòmbarduar nga disa sùlme ajrore që mori jetën e 9 xhíhadistëve. Avionët ushtarakë që i përkasin koalicionit të udhëhequr nga ShBA synonin një bándë tèrroristësh në një zonë rurale të Irakut që ishte “vend i njohur për tu fshehur” për mbështetësit e ISIS.

Pesë tèrroristë vdíqën nga tre kampe që u shkátërruan në Wadi al-Shai të premten, ndërsa një sùlm i dytë i mori jetën katër xhíhadistëve të cilët ishin fshèhur në një “shpellë” në Ninewah, thanë zyrtarët.

ISIS hùmbi pjesën e fundit të tèrritorit në Mars 2019 por disa nga besnikët e saj janë ende të fshehur në shkretëtirat dhe malet e Irakut dhe Sirisë.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *