Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Trá.gjike/ Dhjetëra persona vdèsin nga pija ílegale alkòolike

Të paktën 86 persona kanë ndërruar jetë gjatë ditëve të fundit për shkak të një pije ilegale me përbërje alkòoli, thanë zyrtarët e shtetit Punjab në Indi. Të shtunën, po.licia kreu më shumë se 100 kontrolle, duke konfiskuar furnizimet e pijeve të dyshuara dhe árr.estoi 25 persona.

Numri i jetëve të humbura është rritur ndjeshëm gjatë ditëve të fundit. Qindra persona vdèsin çdo vit në Indi pasi konsumojnë pijen alkòolike të njohur si bootleg. Të premten, Shefi i po.licisë në Punjab, Amerinder Singh raportoi se kishte edhe të lè.nduar.

Raportet sugjerojnë që kjo pije ílegale mund të jetë prodhuar me shumicë, u është shitur pronarëve të kafeneve në rrugë dhe më pas u është shpërndarë komuniteteve lokale. Vdèkjet nga alkòoli i prodhuar në mënyrë të palígjshme, i cili është shumë më i lirë se pijet e tjera, janë të zakonshme në Indi.

Thuhet se Bootleggers ka përbërje metanòli dhe mund të shkaktojë vèrbim, dèmtim të mëlçisë ose vdèkje, edhe nëse konsumohet në sasi të vogla. (A.M/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *