Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Me ármë, máska dhe mjete me xhama të zinj? Pòlicia mohon të shtènat në Elbasan: Ja çfarë ndodhi

Një shèrr màsiv ndodhi mes të rinjve në qytetin e Elbasanit mbrëmjen e kaluar. Pòlicia ka dhënë detajet duke konfirmuar se në ambientet e jashtme të një lokali në lagjen e “Kinezve” është gòditur me mjete të fòrta shtetasi L.H. Për pasojë ka marrë plágë dhe është dërguar në Spítalin Rajonal të Elbasanit për të marrë ndihmë mjekësore, ku ndodhet jashtë rrèzikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin e personave që kanë gòditur shtetasin L.H. Pòlicia mohon faktin se ka pasur të shtèna me ármë zjárri, ndërkohë që po punon për kapjen e autorëve.

Ditën e djeshme, Faxweb.al, bazuar në dëshmitë e banorëve të zonës raportoi se u përdorën edhe àrmë. Një mjet tip furgon dhe një mjet tjetër në bordin e të cilëve dyshohen se kanë qenë rreth 12 persona të pajisur me shkòpa bèjsbolli dhe àrmë kanë zbritur nga dy mjetet dhe kanë gòditur një grup personash.

Personat sipas dëshmive kanë qenë të màskuar dhe mjetet kanë qenë me xhama të zinj.

Informacion paraprak: Në lagjen e “Kinezve”, Elbasan, në ambientet e  jashtme të një lokali është gòditur me mjete të fòrta nga persona të paidetifikuar shtetasi L.H.,  dhe për pasojë është dèmtuar  dhe transportuar në Spitalin Rajonal Elbasan, për ndihmë mjeksore, ku ndodhet jashtë rrèzikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për  sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin e personave që kanë gòditur shtetasin L.H.

Theksojme se  lajmi që qarkullon në media është i pavërtetë pasi nga veprimet e deritanishme hetimore rezulton se nuk ka patur të shtèna me ármë zjárri. Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorëve.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *