Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Rráhu futbollistin serb në parking, federata merr vendimin për Eros Grezdën

Sùlmuesi i Kombëtares Shqiptare, Eros Grezda do të qëndrojë jashtë fushës së lojës për 4 ndeshjet e ardhshme pasi u përfshi në një shèrr me grùshta sùlmuesin Antonio Mirko Çolak në parkingun e stadiumit pas ndeshjes Osijek-Rijeka.

Federata kroate njoftoi se do e pezullojë pasi kreu shkelje të rregullave të disiplinës: “Komisioni disiplinor vendosi një pezullim prej 4 ndeshjesh për Eros Grezdën në kampionat ose kupe. Ai u dènua për sùlmim fizik ndaj lojtarit të Rijekës, Antonio Mirko Çolak jashtë fushës së lojës në stadiumin e Rijekës pas ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kroacisë, duke kryer kështu një shkelje të nenit 57 të Rregullave Disiplinore. Përmes klubit, ky vendim iu dorëzua lojtarit”.

Sipas Grezdës, pèrplasja me futbollistin serb nisi që në fushën e lojës. Në deklaratën e tij u shpreh se konfrontimi fizik ndodhi për shkak të fyèrjeve nga familja dhe etnia nga ana e Colak, gjë të cilën e mohoi sulmuesi i Rijekës.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *