Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Nga 8 mijë deri në 12 mijë euro, ish-menaxheri i VIP-ave zbulon shifrat marramendëse sa paguhen për një natë

Ish-menaxheri i shumë emrave të njohur në muzikë Drin Zatriqi, në një status në rrjetet sociale, duke kërkuar nga Qeveria e re që do të krijohet, që të merren pak edhe me tatimet e estradës, ka zbuluar edhe se sa paguhen këta të fundit.

Ai ka vënë në dukje shumat marramendëse që shumë këngëtarë të njohur fitojnë për mbrëmjet e tyre muzikore, e që shumica dyshohet se nuk i paguajnë detyrimet ndaj shtetit.

Ky është postimi i tij i plotë:

“Me qeverine e re duhet te rregullohet edhe tatimi i estrades, tashme industria e muzikes eshte milioneshe, dhe cmimet nga 100 deri ne 10.000 e 15.000 euro e me shume per koncert duhet te paguajne tatime, ne te kunderten duhet te denohen me denime te majme, dhe konfiskim te pasaportave , nese ju ikin atyre si deri me tani!

Si neper klube te nates poashtu edhe ne darsma dhe cdo paraqitje tjeter me pagese!

Cmimet per disa artiste per koncert:

Tayna 8.000 – 12.000 euro
Ledri Vula 8.000- 10.000 euro
Capital T 6.000 – 8.000 euro
Ghetto Geasy 6.000 – 8.000 euro
Butrint Imeri – 6.000 – 7.000 euro
Dhurata Dora 6.000-7.000 euro
Noizy 6.000 – 8.000 euro
Dafina Zeqiri 4.000 – 6.000 euro
Meda: 6.000 – 7.000 euro
Labi – 5.000 euro
Sinani – 5.000 euro
Dani – 5.000 euro
Fero 3.000 – 4.000 euro
Rina 3.000 – 4.000 euro
Gjiko 3.000 – 4.000 euro

Mesatarisht artistet me te paguar fitojne mbi 500.000 euro ne vit !

Numri i koncerteve nxirret lehte pasi qe flyerat publikohen edhe nga klubet por edhe nga vet artistet, kurse neper darsma duhet metode tjeter me i identifiku performancat…

Sqarim: cmimet jane edhe me te larta tek disa prej artisteve, mirepo per hire te korrektesise mos me i hy ne hak askujt i kom pasqyru me mesatare!”

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.