AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

‘New York Times’ brenda kampit të muxhahedinëve në Shqipëri (FOTO)

Gazeta e madhe amerikane, New York Times, ka sjellë një fotoreportazh nga kampi i muxhahedinëve iranianë në Shqipëri. Fotot janë bërë në kampin e Manzës.

Mujahedeen-e-Khalq njihen si opozita iraniane dhe janë përfolur vazhdimisht kohët e fundit pas tensioneve mes Teheranit dhe Uashingtonit.

Ky grupim opozitar është përfolur shumë për jetesën brenda dhe jashtë kampit.

Disa i quajnë një kult, të tjerë thonë se ngjajnë si sekt. Për këtë arsye, këto foto të rralla të New York Times kanë bërë xhiron e rrjetit në botë.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *