Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Nesër 1 vit nga vdekja e ish-aktivistit, Vetëvendosje: Astrit Dehari vdiq dhunshëm në duart e shtetit

Nesër bëhet 1 vit nga vdekja e ish-aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari, i cili vdiq në burgub e Prizrenit.

Vetëvendosje kërkon nga institucionet llogari ligjore, profesionale dhe morale për këtë rast. Me anë të një reagimi në rrjetet sociale kjo parti thotë se Astrit Dehari vdiq dhunshëm në duart e shtetit, duke bërë thirrje për drejtësi.

POSTIMI I PLOTË:

Astrit Dehari vdiq dhunshëm në duart e shtetit

Një sërë deklaratash, veprimesh dhe vendimesh të pabaza e kundërthënëse të zyrtarëve shtetëror i paraprinë (para)burgosjes dhe rrethanave të vdekjes së tij.

Asnjëri prej tyre nuk ka dhënë ende llogari ligjore, profesionale dhe morale.

Edhe sot, një vjet më vonë, kërkojmë përgjegjësi institucionale! 
Duam drejtësi! 
Për Astritin! 
Për një shoqëri të lirë dhe të drejtë!

(B.H/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *