FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Nëse shihni një fëmijë të ulur kështu, ngrijeni urgjentisht, rrezikon shumë

Fëmijët kanë aftësi të mëdha në lëvizje kur janë të vegjel për shkak se janë shumë elastikë.

Por disa pozicione të ndryshme qëndrimi ndikojnë përfundimisht për mirë ose për keq në jetën e tyre.

Andaj, prindërit duhet të jenë vigjilentë ndaj sjelljeve dhe qëndrimeve të fëmijës.

Pozicioni ‘W’ është një nga pozicionet më të zakonta të qëndrimit të fëmijëve kur luajnë në dysheme sepse është komod për ta.

Megjithatë, është një nga pozicionet më të rrezikshme për fëmijët dhe mjekët i këshillojnë prindërit të mos i lejojnë.

Specialistët e shëndetit të kockave shprehen se ky pozicion qëndrimi shkakton dobësim të muskujve dhe presion të lartë në shpinë, qafë dhe shpatulla.

Thuajse 1 dekadë nga vrasjet e 4 personave në protestën e dhunshme të 21 janarit, mendoni se:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *