Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

5 të arrèstuar në Tiranë, njëri prej tyre në kërkim kombëtar

Pòlicia e Shtetit ka njoftuar árrestimin e një shtetasi në kërkim kombëtar i shpallur në kërkim për veprën pènale “Dhuna në familje” ndërsa është identifikuar me inicialet S.K., 43-vjeç. Ai mësohet se ka ushtruar dhùnë psikologjike ndaj bashkëjetuesesn së tij, ndërkohë, nga blutë e kryeqytetit janë vënë në pránga edhe 4 persona të tjerë.

Dy nga të ndaluarit janë  I. Z., 26 vjeç, pasi ditën e djeshme, në rrugën “Pjetër Budi”, ka áksidentuar biçiklistin e mitur me iniciale A. L., 14 vjeç, i cili si pasojë e plágëve të marra ka ndërruar jetë në spítal. Z. L., 56 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dèhur, në masën 0.60 mg/l.

Gjithashtu bë árrestimi në flagrancë i shtetasit A. H., 29 vjeç, pasi ka ushtruar dhùnë psikologjike ndaj bashkëjetueses. Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Pòlicisë Nr. 5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit N. A., 57 vjeç, pasi ka kërcënuar dhe ka ushtruar dhùnë fizike e psikologjike ndaj kunatës, të cilës iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e menjëhershëm të urdhrit të mbrojtjes.

Njoftimi i plotë: Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim kombëtar. Arrèstohen në flagrancë 4 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme pènale. Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, shërbimet e Komisariatit të Pòlicisë Nr. 3 kanë kapur dhe ndaluar shtetasin S. K., 43 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën pènale “Dhùna në familje”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Pòlicisë Nr. 5 u bë árrestimi në flagrancë i shtetasit A. H., 29 vjeç, pasi ka ushtruar dhùnë psikologjike ndaj bashkëjetueses. Po nga specialistët për Hetimin e Krímit në Komisariatin e Pòlicisë Nr. 5 u bë árrestimi në flagrancë i shtetasit N. A., 57 vjeç, pasi ka kërcènuar dhe ka ushtruar dhùnë fizike e psikologjike ndaj kunatës, të cilës iu plotësua kërkesë-pádia për lëshimin e menjëhershëm të urdhrit të mbrojtjes.

Specialistët për Qarkullimin Rrugor bënë árrestimin në flagrancë të shtetasve: • I. Z., 26 vjeç, pasi ditën e djeshme, në rrugën “Pjetër Budi”, ka áksidentuar biçiklistin e mitur me iniciale A. L., 14 vjeç, i cili si pasojë e plágëve të marra ka ndërruar jetë në spítal. •Z. L., 56 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dèhur, në masën 0.60 mg/l. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *