Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetTe FunditTe Gjitha

Në grevë urie për disa muaj, por shihni si kanë votuar banorët në Zharrëz

Greva e tyre e urisë u komentua gjatë në media dhe ishte një ndër temat më të nxehta që karakterizoi seancat plenare, ku nuk u kursyen akuzat ndaj qeverisë, ndër ta Ben Blushi. Ardhja në këmbë nga Zharrëza në Tiranë e për të qëndruar netëve të muajit Mars përpara ministrisë së Energjisë, ishte një tjetër sakrificë e tyre.

Megjithatë, duket se banorët e Zharrëzës e kanë harruar atë që kanë kaluar, grevën e zgjatur të urisë, torturën e vazhdueshme.

Ata u kanë dhënë 2.209 vota Partisë Socialiste që pas muajsh të tërë vendosi për dëmshpërblimin e tyre dhe 1.005 vota PD-së që dha lejen për gërryerjet nga ana e “Bankers Petrolium”. Ndërkaq LIBRA shihet të ketë marrë 47 vota.

(XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

A mendoni se duhet të hapen shkollat në 14 shtator sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *