AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ndryshova mendje, dua të bëhem deputet”, KQZ i jep mandatin dy kandidatëve të tjerë të PD (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin Krenar Rrycit nga listat e PD-së në Durres dhe Kostaq Papës po nga listat e PD-së po për qarkun e Tiranës.

Dy kandidatët kanë dorëzuar disa ditë më parë formularin e vetëdeklarimit në KQZ dhe pritet që së shpejti ata të betohen në Kuvend.

Sot u betua ne Parlament dhe Kujtim Gjuzi.

Emri i Krenar Rrycit, i cili listohet i 18-ti në listën e PD-së në qarkun e Durrësit, ishte mes 103 kandidatëve të djathtë që  filimisht refuzuan të marrin mandatin, por që ndryshoi mendje më pas dhe filloi procedurat.

Sot do betohet dhe Indrit Hoxha I cili kishte marrë mandatin nga KQZ por ai refuzoi të betohej duke thënë që Parlamenti është ilegjitim dhe se Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi është fajtor për vrasjen e 4 personave në Shkodër.

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *