Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Ndryshim skeme dhe 5 lojtarë, si zbret në fushë Shqipëria kundër Islandës

Shqipëri-Islandë do të luhet në orën 20:45 në stadiumin “Elbasan Arena”, teksa “Telesport” ka mësuar formacionin zyrtar me të cilin do të zbresë në fushë skuadra kuqezi.

Trajneri Edoardo Reja vjen me disa ndryshime në krahasim me ndeshjen me Francën.

Kështu, në portë do të jetë Strakosha, i konrmuar, ndërsa në mbrojtje Ismajli dhe Hysaj janë rikonrmuar, ashtu si Gjimshiti ndërsa risia është Dermaku në vend të Mavrajt, në stol.

Sakaq, Lenjani do të jetë gjithashtu në fushë titullar. Reja ka korigjuar gabimin me Roshin, ndaj Francës.

Në mesfushë, treshja Bare-Klaus Gjasula-Memushaj, teksa në sulm dyshja do të jetë Manaj-Cikalleshi. Praktikisht, 6 ndryshime.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *