Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ndezën zjarrin ta mbanin ngrohtë, dalin fotot e efektivit Bledar Belulit para se të mbërrinte helikopteri

Efektivi i RENEA-s Bledar Beluli është rrëzuar nga një lartësi prej 150 metrash në Dukagjin të Shkodrës pasi po ngjitej me miqtë e tij në malin e Zorgjit, e cila është një zonë shumë e rrezikshme dhe e thepisur.

Belli ka qëndroar për rreth 5 orë në greminë ku disa persona kanë zbritur me litar për ti ardhur në ndihmë ku kanë ndezur edhe një zjarr pranë tij pasi temperaturat ishin tepër të ulta.

Ndërkohë është njoftuar edhe Policia si dhe është kërkuar ndihma për mbërritjen e një helikopteri pasi gjendja e tij shëndetsore raportohej tepër e rëndë duke qenë se kishte thyer këmbët si dhe marrë dëmtime në trup gjatë rënies.

Pas 5 orësh ai është nxjerr nga gremina dhe pas 3 orësh të tjera, ministria e Mbrojtjes njoftoi se një helicopter kishte mbërritur në HSkodër ku edhe kishte nisur transportimin e të plagosutit.

Pamjet e mëposhtme janë marrë nga vendi ku ka ndodhur ngjarja teka rreth Belulit janë afruar njerëz të ndryshëm për ti ardhur në ndihmë ku kanë ndezur edhe një zjarr.

Terheqja me litar e te plagosurit

(F.GJ/FAXWEB.AL)

 

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.