Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Nis me vonesë ndeshja Flamurtari-Luftëtari, shkak bëhet Hashim Thaçi (FOTO)

Sfida Flamurtari-Luftëtari në qytetin e Vlorës, e cila duhet të fillonte në orën 17:00 ka nisur me vonesë. Shkak për këtë janë bërë pankartat e vendosura në mbështetje të presidentit Hashim Thaci, i cili ka marrë aktakuzë nga Prokuroria e Hagës për krime lufte dhe vrasje të paligjshme.

“Hashim Thaci, Vlora krenohet me ty”, shkruhet në një pankartë të vendosur në stadiumin Flamurtari. Delegati lejoi nisjen e ndeshjes 16 minutash pasi u hoq pankrata për presidentin kosovar.

Përflitet se presidenti kosovar ka qenë në Vlorë ditën e djeshme për tu takuar me kryeminstrin Rama në vilën qeveritare, por nuk është bërë asnjë njoftim publik.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *