Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ndërtimi i HEC-it në Mirditë, banorët i nisin letër Avokatit të Popullit

Banorët e fshatrave Simon dhe Kaçinar i kanë dërguar një letër Avokatit të Popullit ku shprehin shqetësimin e tyre në lidhje me ndërtimin e HEC-it në shtratin e lumit Shpërdhaz.

Banorët i kanë parashtruar institucionit të Avokatit të Popullit, përveç shkeljeve që i kanë dërguar me datë 14 prill 2019, ankuesi bën me dije se edhe administrator i ish-komunës Kaçinar është në konflikt interesi me firmën që do të ndërtojë HEC-et në këtë zonë, pasi është djali i vëllai të përfaqësuesit ligjor të firmës Shpërdhaza Energji shpk.

Ato kërkojnë nga Avokati i Popullit t’ju dërgojë edhe dokumentacionin ligjor qe ka lidhje me çështjen e parashtruar sa me siper, lejet per ndertimin e ketyre HEC-eve, vleresimet e I ndikimit ne mjedis, si dhe gdo akt tjeter qe ka te beje me kete geshtje me qellim te trajtimit dhe shqyrtimit sa me objektiv te problemit te parashtruar.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *