Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ndërron jetë në spitalin Infèktiv farmacisti i njohur, shërbeu prej gjysmë shekulli për qytetarët e tij

Ka ndërruar jetë nga Covid-19 farmacisti korçar, Romeo Zallemi. 85-vjeçari ishte infèktuar me koronavirus 20 ditë më parë. Ai ishte i shtruar në spitalin Infèktiv të Tiranës teksa gjendja e tij ishte e rèndë dhe nuk ka mundur dot që të fitojë bètejën me sèmundjen.

Farmacisti i ndjèrë, prej më shumë se gjysëm shekulli ju shërbeu me profesionalizëm dhe përkushtim pacientëve dhe bashkëqytetarëve të tij, për të cilët nuk u kursye deri çastet e fundit të jetës.

Situata e Covid 19 prej ditësh në vendin tonë paraqitet sèrioze, me shifra të larta infèktimesh por edhe jetësh të humbura. Që prej fillimit të pandèmisë kanë humbur jetën 343 persona nga Covid, ndërsa në total janë infèktuar 11816.

Vetëm dje në vendin tonë u regjistruan 144 raste të reja me Covid dhe tre jetë të humbura në spitalin Infèktiv dhe atë Shefqet Ndroqi.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *